Prečo je srdce kľúčom k životu

Začnem svojim krátkym príbehom, ako sa to dialo mne. Moja myseľ bola veľmi aktívna. Desaťtisíce myšlienok počas dňa. Neuchopená skutočnosť, chaos a nevedomosť bola pred mojou 30tkou normálkou. Nevedel som, čo viem teraz a nechápal som to, čo chápem teraz. Každodenné momenty boli viac menej spokojné no chýbala životu akási zvláštna esencia, niečo jedinečné, niečo čo by mu dalo extázu, šťastie, zázračnosť. Niečo čo by to všetko presahovalo. Myslím tým, ten každodenný život. Niečo čo by tomu celému dávalo plnohodnotný zmysel. A prišlo to. Stalo sa to, lebo som cítil, chcel a vnímal, že to takto nebolo úplne v poriadku. Chcel som niečo iné. Volalo ma to. Muselo sa to stať.

Praktické učenia, ktoré som začal aplikovať v každodennom živote mi ukázali skutočnú tvár života. Prestala existovať akási zvláštna oddelenosť. Prepojenosť a súlad so všetkým dodával tomu celému šťavu, radosť a bol tam drive robiť veci inak ako pred tým.

Musel som sa naučiť žiť viac cez srdce. Žiť viac v prijatí. Žiť viac v dôvere. Žiť viac v pokore. Žiť viac v láske. Naučil som sa to tak, že som jednoducho svoju vôľu a pozornosť presúval viac do stredu hrude. Do srdečnej čakry. Do toho miesta, ktoré je bránou do vyšších svetov a zároveň svetov nám plne prirodzených.

Neveríš? Tak si to vyskúšaj, aké to je, keď uchopíš svoju pozornosť a presunieš ju do stredu hrude. Do miesta zvaného srdečná čakra, duchovné srdce, stred bytosti. Presuň pozornosť a začni dýchať z tohto miesta a do toho miesta. Rob to pokojne, bez tlaku ale s vierou a hlavne citom k sebe. Všímaj si ako sa ti upokojuje myseľ, všímaj si ako sa ti rozjasní pohľad. Všímaj si ako sa zmení vnímanie toho kde si a ako sa začneš cítiť. Na začiatku to môže byť len pár sekúnd alebo minút. No ak v tom uzrieš a pocítiš zmysel, pokračuj v tom tak intenzívne ako ti to je prirodzené. Meníš tým svoj život, lebo prechádzaš viac do svojho stredu. Viac do miesta, kde sídli tvoja duša, tvoje bytie. Meníš svoju vibráciu, tým že ju zvyšuješ a prepájaš.

Pamätaj, že láska je tvoj pomocník. Nie len to slovo, ale tá energia, ktorá je za tým slovom. Nasleduj ju a pociťuj vo svojom tele. V celom tele, rozprestri a rozžiar ju do každej bunky v tele a dopraj si skrze srdce a lásku vyživiť a naplniť celú svoju bytosť. Táto skúsenosť, zážitok, život samotný ti môže ukázať veci a rozmery o ktorých si doteraz ani nevedel/a, že existujú. No ak ťa tento článok zavolal a dáva ti zmysel. Niečo tam na teba čaká. To čo máš vo svojom vnútri, vo svojom srdci.

Prečo sa o srdci toľko hovorí už od nepamäti? Prečo majstri poukazovali na tento priestor? Prečo? Lebo je to kľúč ako vstúpiť viac do pravdy a zároveň slobody vlastnej bytosti. Duchovnej bytosti v hmote, ktorá používa fyzické telo a telo svetelné, to je to čo pocítiš ak sa presúvaš viac do srdca. Do svojho stredu. Život začne viac žiariť energiou lásky, svetla, podstaty. Žiadna alchýmia, žiadne tajomstvo. Máme to všetci rovnako. Otázka znie, či si to dovolíme aj zažiť a skúsiť aspoň na pár mesiacov plne aplikovať do každodenného života? Vyskúšať si to a pozorovať, aké to je žiť v súlade s vlastným srdcom a stredom. Žiť v bytí a láskavom prístupe k svojej podstate.

Myseľ je nástroj, ktorý prináša neobmedzené možnosti v tvorbe.

Srdce je kľúčom k ceste bytia a plnosti života samotného.

Spojením týchto dvoch atribútov sa v oddanosti a dôvere životu stávame plnohodnotným zodpovedným tvorcom, ktorý je sám sebou a chápe svoje miesto v rozmanitosti a pestrosti života.

Nechcem povyšovať srdce. Poukazujem na jeho dôležitosť a plnú súčasť života. Život len v mysli je kockatý. Život v srdci je hrejivý. Život v plnom prepojení je zázračný, radostný a šťastný.

Skúsiť to môžeš aj ty. Tým, že sa rozhodneš a budeš to denno denne cvičiť a nasledovať vnútorné vedenie vlastnej bytosti.

Vyberaj si lásku k sebe a celému životu. Všímaj si kde potrebuješ použiť dávku pokory, radosti aj súcitu k sebe a všetkým navôkol.

Cesta srdca ti ukáže to, kde sa máš v živote posunúť a kde je tvoje pravé miesto.

Ak by si stagnoval/a alebo nevedel/a ako ďalej.

Pokojne sa mi ozvi, aby som ťa naviedol viac do tvojej hĺbky a skutočnej podstaty tvojej bytosti.

Uži si svoju jedinečnú dobrodružnú cestu životom v dôvere, láske a pravde, nech sa tak deje.

Udalosti, kde sa môžeme stretnúť: https://www.branislavrybicka.com/udalosti/

S pokojom v srdci Branislav Rybička

Návrat hore