Muž a žena vo vzťahu

Stretnutie dvoch ľudí vždy nadobúda rozmanitosť. Z väčšej časti ich spojí láska alebo ináč povedané príťažlivosť. Sila, ktorá je takmer neopísateľná a dáva im úplnú istotu, že je všetko správne. Pozrú sa do očí a cítia magnetizmus lásky. Cítia akési prazvláštne spojenie, ktoré ich vedie k bližšiemu spoznávaniu. Je takmer nemožné tomu odolať.

Príťažlivosť je častokrát silnejšia ako zdravý rozum. Ten je niekde v pozadí a pozoruje celú romancu ich stretnutia. Sem tam vyhodnotí, že to nie je úplne dobré alebo že to bude trvať len chvíľku… Možno sa tá druhá strana ukáže v úplne inom svetle, ako sa v skutočnosti prejavuje. Skrátka rozum tomu dáva pochybnosti, obavy no zároveň ukazuje racionalitu pod magnetizmom príťažlivosti.

Tieto dve časti spolu komunikujú a tá, ktorá je v tomto prípade silnejšia vyhráva a stáva sa dominantnejšou.

Je to skvelé zažívať magnetizmus príťažlivosti. Je to výborné užívať si ovocie vzájomného spojenia. Následne prichádza na rad hĺbka pravdivosti. Prichádzajú kostlivci a jemná zatlačená  šedosť minulosti postupne ukazuje svoju tvár.

Otázne je, či sa daný vzťah odhodlá vstúpiť do skutočnej úprimnosti a plnej otvorenosti alebo sa nechá opantať bolestivými skúsenosťami minulosti a opäť ich zamietne pod koberec strachov a obáv.

Tu nastáva križovatka vzťahu. Čo urobia obaja v danom vzťahu je čisto osobná skúsenosť a vnútorné nastavenie. Jeden ovplyvňuje toho druhého/hú do takej hĺbky, akú len pozná. No prichádzajú aj nové výzvy a život prináša aj nové možnosti vzťahu. Ako sa rozhodnúť a čo tvoriť ďalej. Dôverovať alebo si dať odstup a počkať kým sa niektoré veci udejú „samé“.

Premenlivé myšlienky rozumu pomaličky môžu zatieniť magnetizmus a človek sa dostáva do akéhosi zhluku. Rozhodnutie a zodpovednosť prinášajú oslobodenie a človek si vyberá cestu vpred.

Zažíva buď rozpad vzťahu alebo svojou súcitnou a láskavou energiou naberá odvahu a začína čeliť tomu, čo je pod kobercom a vyberá to postupne na svetlo skutočnosti. Používa správne nástroje vedomia a rozvíja svoj staro-nový vzťah. Veď tam kde to človek nezvládol mu život priniesol nové pokračovanie nedokonaného a nezmiereného. Rozdiel je len v tom, že sa zmenili tváre, telá, no vzťahové programy ostali a potrebujú hĺbkovo upratať.

Dostávame sa do ďalšej fázy vzťahu. Tej veselšej a hlavne pokojnejšej. Šedá temnota je uprataná, vzťahový zmysel je celistvý. Máme niečo spoločné v čom sme si podobní. Máme veci rozdielne, kde sa dokážeme súcitne rešpektovať. Pokiaľ sú v tom deti „musíme“ pokračovať, až kým nevyrastú, lebo nás to baví a milujeme sa. Pokiaľ máme spoločné firmy v lepšom prípade úspešné, tak tiež pokračujeme ďalej, ak to naozaj samy nevieme ukočírovať, dáva to krásny zmysel spolupráce a vzájomného pochopenia.

Čo v prípade, ak projekty nie sú alebo dokonali svoj účel? Ak vo vnútri stále cítime magnetizmus lásky, ale v úplne inom odtieni ako na začiatku. Ostávame vo vzťahu a spoločnou pravdivou a úprimnou komunikáciou nachádzame niečo nové, o čom sme možno ani nevedeli. Buď je to zaslúžený oddych a dôchodok alebo nové projekty, ktoré nás budú na najbližšie roky vyživovať a napĺňať. Môžeme žiť obaja úplne odlišné hodnoty a predsa dlhoročný vzťahový zvyk nás nerozdelí, ale akýmsi hlbokým čarom spojí.

Nech to už vo svojom živote máte akokoľvek. Vzťahy sú obohacujúcim a vzájomným tancom muža a ženy, ktorí sú takí, akí sú. Majú svoje muchy, ale samozrejme aj dobré stránky. Majú svoju dôležitú časť prečo sú spolu.

Pozrite sa úprimne na to, prečo ste vo vzťahu so svojim partnerom či partnerkou. Zodpovedajte si to a možno nájdete niečo nové, čo váš vzťah môže okoreniť a priniesť čerstvý vánok vzťahu.

No pamätajte, že láska je magnetizmom, ktorá každý jeden vzťah vyživuje tým, že jej dávame priestor byť a existovať v tej najčistejšej forme, aká len môže byť.

Milovať druhého/druhú, takých aký sú, je najväčším stavom lásky a slobody, aký len dokážeme vo vzťahu dať a zároveň prijať.

Ilúzia chcenia vlastniť toho druhého/druhú je veľmi obmedzujúca. Človek sa tam cíti ako otrok, ktorý sa skôr či neskôr z toho otroctva vymaní.        

Milujme svojich partnerov a partnerky slobodne, pravdivo a láskavo, tak budú naše vzťahy kvitnúť v podstate toho, prečo sa stretli.

Prajem všetkým šťastné a láskyplné spolutvorenie

S láskou a úctou Branislav Rybička

Copyright © BranislavRybicka.com je možné v neskrátenej a neupravenej podobe šíriť ďalej nekomerčným spôsobom  len s priložením tohto odkazu na stránku s uvedením zdroja, vrátane tejto poznámky.

Návrat hore